Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

RS

Autor Hedvika
Předmět RS
Dotaz Dobrý den pane Krása, prosím chtěla bych se zeptat mám RS jestli bych si mohla zažádat o zvýšení ID. Mám ID 2 a také pracuji. Ale při poslední návštěvě mi Mudr řekl,že mám vysoké hodnoty JCV viru v krvi což je s toho léku,který beru cca 14 let a hrozí mi údajně i PML. Proto mi Mudr doporučil přejít na jiné léky. Nyní jsem v prac.neschopnosti, protože se necítím už delší dobu vůbec dobře. A představa,že bych měla nastoupit do práce mě trošku děsí. Proto bych chtěla znát Váš názor,jestli bych měla šanci uspět,kdybych si zažádala o ID 3. Nechci se právě v tom nějak vrtat,aby mi nebyl snížen i tento důchod co mám. Moc Vám děkuji za odpověd´

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hedviko,

domnívám se, že můžete požádat o přiznání ID III. stupně, ale bylo by asi nutné, abyste byla v pracovní neschopnosti přibližně půl roku. Změna léčiv, ani dočasně zhoršený zdravotní stav není indikací pro přiznání vyššího stupně ID. Proto bych doporučoval ještě zůstat v pracovní neschopnosti, pokud Vám ji lékař napíše.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji