Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

RS - dotaz

Autor Vladislava Mrňková
Předmět RS - dotaz
Dotaz Vážený pane Kráso, mám RS, která mi byla diagnostikována před sedmi lety, nyní EDSS 5,0. Hlavním problémem až dosud byla špatná rovnováha a velká únava, zakopávání, občasné pády, zrakové obtíže. Nyní se mi natolik zhoršila stabilita, že se bojím chodit sama ven, potácím se jako opilá a zvedá se mi žaludek. Obvodní paní doktorka mi napsala Torecan, pokud by se stav nezlepšil, je šance na plný invalidní důchod? V současné době mám ČID II. Podle tabulek naděje na PID není, přestože mě tento stav vyřazuje z běžného života. Mnohokrát děkuji za odpověď a zdravím Vás!! V. Mrňková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mrňková,

pokud by se Váš stav nezlepšil, tak Vám doporučuji, abyste si požádala o ID III. stupně a bojovala o něj. To znamená, pokud by Vám nebyl přiznán, tak podat námitku a případně i správní žalobu. Až budete pozvána na posudkovou komisi, tak je potřeba také, abyste nedělala hrdinku, ale spíše naopak. Například si vzít hole atd.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji