Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Roztroušená skleroza a ČID

Autor Yvona Frolíková
Předmět Roztroušená skleroza a ČID
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat,před 2 a půl lety mi byla diagnostikována RS,měla jsem 1 větší atak ,léčba injekce Betaferon a  prášky Medrol,atd.Chtěla bych se zeptat,zda má vůbec smysl vyřizovat papíry a žádat ČID.

Děkuji za odpověď Frolíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Frolíková,

pokud nemáte dosud vážné problémy, které by Vás omezovaly v pracovní činnosti, tak se domnívám, že byste pravděpodobně se žídostí o ČID neuspěla. Obecně jde říci, že u RS je ČID často přiznáván. Záleží na vašem rozhodnutí. Tím, že podáte žádost nic neryskujete.

S pozdravem Václav Krása