Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozpor

Autor Rober Hanzlík
Předmět Rozpor
Dotaz Dobrý den, důvodem proč píši je tento rozpor a příp. důsledek. Tedy velmi stručně. ČID mi byl přiznán 17.3.2016 - touto dobou jsem byl v PN. Byl mi přiznán se zpětnou platností od 1.12.2015./tedy doba PN/. KLP má proběhnout za dva roky. Proběhne tedy KLP v prosinci 2017/necelé dva roky/ nebo v březnu 2018/skutečné dva roky/ - rozdíl 3,5 měsíce. Nemůžu se zbavit kocourkovské pachuti. Velmi děkuji za Vaši odpověď a přeji zdraví.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hanzlíku,

lhůta pro následnou kontrolu nároku na invalidní důchod je pouze orientační a zpravidla se nekoná přesně v té době, kdy je stanovena. osobně se domnívám, že je pravděpodobnější, že kontrola bude proveda až v roce 2018. Nemusíte sám dělat žádné aktivní kroky. Je povinností úřadu, aby si lhůty ohlídal, nikoliv Vaší.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji