Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozhodnutí posudkové lékařky

Autor Stanislava Novotná
Předmět Rozhodnutí posudkové lékařky
Dotaz Omlouvám se,ale odklikla jsem omylem brzy dotaz,ohledně p.Mičkové. Tento případ znám podrobně,jelikož se s paní Mičkovou léčím,a s takovým jednáním jsem se nesetkala.Proto se ptám mohou si posudkove lékaři tohle dovolit? Snad to bude navazovat na předešlý příspěvek.Velice se omlouvám a děkuji i jménem p.Mičkové za odpověď.S pozdravem Stanislava Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

ptáte se, zda posudková lékařka si toto může dovolit. V zásadě ano. Ona prohlásí, že je to její odborný názor a těžko s tím něco uděláte. Doporučuji paní Míčkové, aby podala správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu a musí být podána do 60 dní od doručení rozhodnutí o zamítnutí námitky. U správní žaloby se neplatí žádné poplatky a není třeba advokát. Do žaloby stačí napsat, že paní Míčková nesouhlasí s odmítnutím námitky, protože její zdravotní stav neodpovídá přiznanému stupni ID. Dále musí uvést, že se domnívá, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti jejího zdravotního stavu. Správní soud může zrušit rozhodnutí a dát možnost novému posouzení.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji