Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozhodnutí o výši stupne invalidního duchodu

Autor Monika
Předmět Rozhodnutí o výši stupne invalidního duchodu
Dotaz Dobrý večer, mám dotaz,moje tchýně byla na operaci srdce,je posuzována po náhradě aortalni chlopně mechanickou protézou v říjnu 2015. Dnes ji přisel posudek o invaliditě a zařadili ji do prvního stupně. V úterý 17.5. ji končí neschopenka a má tedy nastoupit do práce,ale není schopna jít do práce, není ji dobře,zadychava se atd. Může se prosím nějak odvolat a jak?Máte prosím nějaký vzor? A kam má odvolání poslat? Moc vám děkuji za vaši odpověď S pozdravem Monika Šanovská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

Vaše tchýně musí do třicetí dní podát námitku, proti rozhodnutí o přiznání ID I. stupně. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ, který prováděl posouzení, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky stačí napsat, že podáváte námitku proti rozhodnutí č. ......, protože posouzení míry invalidity neodpovídá skutečnému zdravotnímu stavu. Je dobré přiložit kopii rozhodnutí a také třeba novou zdravotní zprávu ošetřujícího lékaře. Námitku odešlete doporučeně nebo podejte na podatelně OSSZ a nechte si potvrdit doručení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.