Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu

Autor Helena Luňáčková
Předmět Rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý večer,

dnes mi bylo doručeno  po skoro třech měsících Rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu 2. stupně, kde je vyměřena částka mého důchodu.

Zajímalo by mě za jak  dlouho mi přijdou peníze (už v žádosti jsem uvedla číslo svého účtu), myslela jsem, že zároveň s rozhodnutím dostanu něco jako platební výměr, ale na konci dopisu v Poučení je pouze řečeno, že: "o vyúčtování a pravidelné výplatě důchodu bude účastník řízení informován zvláštním oznámením." Jaká je lhůta pro zaslání tohoto oznámení a začátek zasílání důchodu na můj účet?

Děkuji. S pozravem Helena Luňáčková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Luňáčková,

předpokládal bych, že obdržíte zálohu, která se dříve posílala. Lhůtu pro vyúčtování neznám, ale nemělo by to trvat dlouho. Doporučuji Vám připomenout se na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása