Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rozhodnutí o přiznané invaliditě

Autor radim_huczala
Předmět rozhodnutí o přiznané invaliditě
Dotaz Dobrý den pane Krása,obracím se na Vás s tímto dotazem.V květnu 2010 jsem byl uznán částečně invalidním a 1.7.2010 byl se mnou rozvázán pracovní poměr dle paragrafu 52písm.e ZP.Odstupné které mi náleží mi podnik vyplatí poté,co mu doručím rozsudek o přiznané invaliditě.Bohužel do dnešního dne mi nebyl zaslán rozsudek,bylo mi pouze doručeno oznámení o výši ČID.Takže přiznaný důchod jsem již obdržel,ale marně se domáhám rozsudku,urgoval jsem jej již několikrát,naposledy mi z Prahy sdělili,že rozsudek již byl expedován.Já však stále tento dokument nemám.Kam se mám ještě obrátit,nevím si již rady.Děkuji za odpověď.Huczala Radim

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Huczalo,

domnívám se, že oznámení o výši ČID by mělo vašemu zaměstnavateli stačit. Máte na mysli pravděpodobně rozhodnutí, nikoliv rozsudek, ve věci přiznání ID I. nebo II. stupně. Situace na ČSSZ je opravdu zoufalá. Doporučuji Vám napsat stížnost přímo k ministrovi MPSV ČR, panu Jaromíru Drábkovi, Na Poříčním právu 1/376, 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása