Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rozhodnutí o PID

Autor Sarka S.
Předmět rozhodnutí o PID
Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat.

Syn květen 2010 plnoletý,byl mu přiznán PID v 3.stupni.Přišel posudek o invaliditě a peníze v červnu.Stále mu však nepřišlo rozhodnutí o přiznání inv.důchodu.Jelikož jsem na syna brala sociální dávky,tak po nás odbor soc.podpory požaduje toto rozhodnutí,aby mohl ukončit příjem dávek.Jak dlouho trvá,než rozhodnutí přijde?Peníze-důchod  už začal syn dostávat.To jsem hlásila,ale trvají na rozhodnutí.

Děkuji Šárka S.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

doporučuji Vám, abyste na odboru státní sociální podpory požádala, aby oni sami se snažili působit na ČSSZ, aby Vám urychleně vydali rozhodńutí. Upozorňuji Vás, že budete muset pravděpodobně vrátit dávky, které jste obdržela po přiznání ID synovi.

S pozdravem Václav Krása