Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozhodnutí o nepřiznání ČID

Autor Dagmar
Předmět Rozhodnutí o nepřiznání ČID
Dotaz

Dobrý den, dočetla jsem se ve vašich odpovědích, že lze podat jakési odvolání proti nepřiznání ČID na příslušném místě, kde jsem podávala žádost, a pokud neuspěji, mohu žádat soudní přezkoumání (žaloba). Proč tedy ČSSZ píše do rozhodnutí, že se žádné řádné opravné prostředky nepřipouštějí a že jediná možnost je přezkum rozhodnutí? Jak to tedy je? Je někde vzor žaloby ke stažení a nebo musím žádat právníka? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

řádnými prostředky odvolání se rozumí takové, které jsou v rámci správního řízení. Pokud věc řeší soud, jedná se o mimořádný opravný prostředek.

S pozdravem Václav Krása