Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozhodnutí o ČID

Autor Jana
Předmět Rozhodnutí o ČID
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, koncem června jsem byla na posudkové komisi, kde mi byl přiznám ČID I. stupně - navazující po roční pracovní neschopni po ukončení podpůrčí doby. Mé potíže zatím nejsou operativní a zlepšovat se nebudou. Dnešní situace je 50:50 pro zdařilost operace, tedy zatím lékaři budou vyčkávat, dokud se můj stav výrazně nezhorší, kdy již operace a její případný neúspěch neuškodí více, než by mohl nyní. Lékař mi sdělil, že jej mám přidělený na 1 rok a zároveň mi řekl termín pro přezkoumání - v červnu 2013 a že rozhodnutí z ČSSZ mi přijde během 2 měsíců. Dnes jsem obdržela dopis z ČSSZ, kde jsem byla informována, že je mi zaslána finanční záloha, a s politováním mi oznamují, že zatím nemohou rozhodnout, neboť řízení doposud nebylo ukončeno. (Pochopitelně záloha je mi zaslána s upozorněním, že ji mohu dle §116 odst.2 zákona č.582/1991 Sb. vracet). Nechápu, zda je možné, aby po projednání LPK nyní mohlo ze strany ČSSZ dojít k zamítnutí nyní přiděleného ČID. V případě, kdy není ID přidělen a jsem s tím seznámena tak mohu pouze v zákonné lhůtě podat odvolání, má tedy stejné právo se odvolat pro přidělení i ČSSZ??? Má tedy rozhodnutí lékaře posudkové komise vůbec nějakou váhu? Prosím o vysvětlení, oč se může v tomto případě jednat. Já už totiž ničemu nerozumím. Děkuji, Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

upřímně řečeno, nevím, co Vám mám poradit. Váš dotaz svědčí o obroském nepořádku ve výkonu státní správy. Doporučuji Vám, abyste si došla na OSSZ a požádala o podrobné vysvětlení situace.

S pozdravem Václav Krása