Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozhodnutí České správy sociálního zabezpečení

Autor Maria Šroubková
Předmět Rozhodnutí České správy sociálního zabezpečení
Dotaz Dobrý den pane Kráso, obdržela jsem Rozhodnutí České správy sociálního zabezpečení, že mně od 11. 7. 2013 podle ustanoveni § 61a zákona č. 155/195 Sb. o důchodovém pojištění namísto invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně náleží starobní důchod ve stejné výši. Bohužel se v rozhodnutí nezmiňují o ZTP, bude mi odebráno nebo dále zůstává? Jsem držitelkou ZTP třetího stupně z důvodu velmi těžké srdeční choroby a mám kardiostimulátor. Mám se proti rozhodnutí odvolat nebo se rozhodnutí o přeřazení z invalidního důchodu do starobního netýká ZTP? Předem děkuji za Vaší laskavou odpověď. Maria Šroubková Nové Město pod Smrkem tel. 607 741 075

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šroubkková,

rozhodnutí ČSSZ je v souladu se zákonem. Pravděpodobně jste dosáhla věku 65 let. Od tohoto věku se automaticky mění ID na starobní důchod. Tato změna se však netýká dalších věcí jako průkaz ZTP, příspěvek na péči apod. Všechny tyto věci zůstávají v platnosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.