Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rozhodnutí

Autor Benešová
Předmět rozhodnutí
Dotaz

Dobrý den, v listopadu minulého roku jsem byla předvolána k přezkoumání mého zdravotního stavu (do té doby jsem byla poživatelkou inv. důchodu třetího stupně). Invalidní důchod mi byl odebrán.  Chtěla bych podat námitku proti rozhodnutí PSSZ, ale to nemohu, protože jsem stále neobdržela písemné rozhodnutí. Výplata invalidního důchodu mi pozastavena ještě nebyla. Mám obavu, aby po mně nebylo vyžadováno vrácení výplaty ID. Do kdy je PSSZ povinna zaslat rozhodnutí o posouzení zdravotního stavu?

Děkuji za odpověď

Benešová Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Benešová,

pokud Vám byl ID přiznán před 1.1. 2010 a v listopadu 2010 proběhla první kontrola po tomto datu, tak Vám bude ID vyplácen ještě po následujících 12 měsíců, proto byste neměla nic vracet. Přesto Vám doporučuji obrátit se na PSSZ se žádostí o zaslání rozhodnutí, abyste mohla podat námitku.

S pozdravem Václav Krása