Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rozhodnutí

Autor Aneta
Předmět Rozhodnutí
Dotaz Dobrý den. Dne 4.3.2010 jsem byla u posudkové komise tam jsem dostala posudek o invaliditě kde mám přiznán ID 1.stupně. Dostala jsem doplatek důchodu a první pravidelnou splátku důchodu ale rozhodnutí z ČSSZ stále nemám. Jak dlouho mám jěště čekat? Začínám se obávat že vůbec nedorazí.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aneto,

i když správní řád stanoví obecní lhůtu pro vyřízení správních záležitostí 30, případně 60 dní, tak v zákoně č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, je v ustanovení § 85a uvedeno, následující :(2) Rozhodnutí o přiznání dávky důchodového pojištění je orgán sociálního zabezpečení povinen vydat nejpozději do 90 dnů ode dne zahájení řízení; ……“

Ve Vašem případě však již byla překročena i lhůta 90 dní, a proto Vám doporučuji se obrátit na OSSZ a požádala je o urychlené vydání rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása