Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rozhodnití o výši inv.důchodu

Autor Iva
Předmět rozhodnití o výši inv.důchodu
Dotaz

pane Krása,

29.1.2010 mi byl přehodnocen ID III.stupně na stupeň II.Rozhodnutí o změně jsem obdržela po několika urgencích až v srpnu 2010. Do dnešního dne jsem však neobdržela výměr důchodu pro II.stupeň.

Chtěla bych se zeptat ,zda existuje nějaká zákonná lhůta,ve které bych měla výměr důchodu obdržet,nebo mám opět urgovat na příslušných úřadech.

Děkuji za odpověď a přeji v novém roce hodně zdraví a spokojenosti

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

ČSSZ má ze zákona maximálně 90 dní na ukončení správního řízení. To znamená i vydání rozhodnutí. Pokud nemáte výměr důchodu a není uveden ani na rozhodnutí, doporučuji Vám, abyste navštívila OSSZ a požádala je o vydání výměru důchodu. Měli by Vám to provést neprodleně.

S pozdravem Václav Krása