Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Revmatoidní artitida, chronické záněty očí

Autor Michaela
Předmět Revmatoidní artitida, chronické záněty očí
Dotaz

Dobrý den, moc ráda bych znala vaší odpověď.

Je mi 27 let, od jednoho roku mám revmatoidní artritidu, od 12 let k tomu chronické záněty očí. Dlouhodobě beru prášky prednison, medrol a metotrexat, v roce 2009 mi dělali otevřenou synovektomii, několik let se mi v koleni tvořila voda, problémy se pořád opakují, každý rok se mi několikrát dělají záněty v oku, ted už mi hrozí znova stejná operace kolene, za posledních 5 let se můj stav horší, bolest je příšerná, nemůžu chodit, bolí mě i kotník na pravé noze, musela jsem v práci odejít na poloviční úvazek.

Myslíte si, že mám nárok na invalidní důchod?

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

nejsem posudkovým lékařem, ale pokud jste kvůli zdravotnímu stavu musela snížit svůj pracovní úvazek, tak se domnívám, že Vás to opravňuje k podání žádosti o invalidní důchod. Žádost se podává na OSSZ, ale musíte se tam osobně dostavit. Pro přiznání ID je důležité, zda žadatel byl delší dobu v pracovní neschopnosti. Pokud jste byla například 6 měsíců v PN, tak to je vážný indikátor pro přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji