Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Revma a práce

Autor Dagmar Karlíková
Předmět Revma a práce
Dotaz

Dobrý den. Je mi 36 let a před cca půl rokem mi přišli doktoři na to, že mám revma, ale ještě ne v kdoví jakém stádiu. Musela jsem kvůli tomu opustit zaměstnání, které mi přispívalo ke zhoršení a navíc jsem měla smlouvu na dobu určitou, takže se mnou zaměstnavatel ani nehodlal dále počítat. Od té doby jsem vystřídala tři jiné zaměstnání a ze všech jsem skrze bolesti kloubů atd., musela odejít, protože jsem to prostě nezvládala pohybově. Nyní jsem na úřadě práce a hledám si práci (dle doktorů), kde budu moci sedět. Jenže takovou práci nemám nárok sehnat a tak sedím doma a nedělám nic, což mne ubíjí. Jediná možnost, abych neseděla doma zadarmo, je zkusit zažádat o invalidní důchod, ale na ten ještě nemám nárok a tak nevím co dál. Přítel by mi i pomohl a zaměstnal mě, ale má tesařství a tam mu nejsem nic platná. Chtěla jsem se zeptat, jestli si v takovém stavu mohu požádat aspoň o nějaké potvrzení, že mám pohybové problémy, abych si mohla hledat práci aspoň na zkrácený úvazek? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Karlíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Karlíková,

doporučuji Vámm, abyste si na ÚP požádala o statut osoby zdraviotně znevýhodněné. tento statut je poskytován osobám, které mají zdravotní postižení, ale ještě nedosáhnout na invalidní důchod. Zaměstanavatel může obdržet na tyto zaměstnance určité dotace a využít slevu na dani.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji