Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

renta po pracovním urazu

Autor pavel jandoš
Předmět renta po pracovním urazu
Dotaz Dobrá den,mám na vás prosbu a žádost o pomoc.Po pracovním urazu mi byl priznán častečný in,duchod ,a renta 4500kč od české pojištovny.Ale jak se zvyšuje minimální mzda tak se renta stále snižovala a nyní už od české pojištovny neberu skoro nic,ani když z duvodu nemoci nebo ztrátě zamětnání této minimální mzdy nemohu v žádném případě dosáhnot,tak stále mě i jiným postižením se renta vypočítává z minimální mzdy.u konkurenční pojištovny kooperativa postižení stále pobírají rentu v plné výši,bez ohledu na zvyšování minim.mzdy.děkuji za odpověd.Pavel jandoš.tel.-773640322-

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jandoši,

v této věci Vám asi moc nepomůžu. Pojišťovna, podle rozhodnutí nejvyššího správního soudu, skutečně započítává výši minimální mzdy v případech, kdy příjemce renty pobírá ID a je v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Skutečnost, že pojišťovna Kooperativa snižování rent podle výše minimální mzdy někdy neuplatňuje, je skuteečně pouze její záležitostí. V současné době je v Poslanecké sněmovně novela Zákoníku práce, která stanoví, že odpočet minimální mzdy je vždy pouze ve výši, na které byla při rozhodnutí o přiznání renty. Zkuste s Českou pojišťovnou vyjednávat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.