Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

renta a čid

Autor martin
Předmět renta a čid
Dotaz

Dobrý den

Je mi 41 let a pobírám asi 9 let výsluhovou rentu od Policie. Mám stálé zaměstnání, ale v současné době trpím Bechtěrevovou nemocí, která mi v poslední době způsobuje zdravotní problémy a mám častěji nemocenskou. Ošetřující lékař mi doporučil podat si žádost o invalidní důchod s tím, že pokud budu nadále pracovat, může zaměstnavatel na mě pobírat i úlevu na dani. Vím, že mohu pobírat pouze jednu dávku a v případě, že mi bude přiznám invalidní důchod I.nebo II. stupně, tak se chci zeptat, zda je pro mě výhodnější renta nebo důchod? Nemyslím co do výše ( beru zdaněnou rentu 6.000,-Kč). Nebudu na tom huř při důchodu? Výhody/nevýhody.

Děkuji Martin

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

pokud máte slušný plat, tak předpokládám, že můžete mít vyšší ID I. nebo II. stupně než oněch 6000,- korun a zaměstnavatel si skutečně může uplatnit slevu na dani. Ale toto je pouze můj odhad a proto prosím, abyste vše důkladně zvážil.

S pozdravem Václav Krása