Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

renta

Autor hruby jan
Předmět renta
Dotaz PANE KRASA JSEM CASTECNE INVALIDNI DELAL SEM NA SACHTE V RADVANICICH JSEM VEDEN NA UP. A KAZDY PUL ROKU MUSIM DOKLADAT ZE SEM VEDEN NA UP.A JEDNOU ZA ROK DOJET PODEPSAT DANOVE PROHLASENI NA PODNIK JDE OTO DOKDY BUDU RENTU POBIRAT V 2012 V UNORU BYCH MNEL JIT DO NORMALNIHO DUCHODU CHCI SE OPTAT CI MUSIM JIT DO DUCHODU A TIM ASI BYCH PRISEL O RENTU NEB JE JINE ZAKONNE RESENI PROSIM O RADU A VERE DEKUJI ZA POMOC HRUBY

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hrubý,

musíte si sám propočítat co bude pro Vás výhodnější. ID je automaticky měněn na starobní důchod po dovršení 65 let věku pojištěnce. Dovršením tohoto věku také končí vyplácení renty. Je však pravděpodobné, že Váš ID může být nižší než Váš starobní důchod. Proto je potřeba, abyste požádal na OSSZ o výpočet výše starobního důchodu. Pokud by starobní důchod nebyl vyšší než ID, doporučuji Vám ponechat si ID a pobírat rentu do věku 65 let.

S pozdravem Václav Krása