Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

renta

Autor Hans
Předmět renta
Dotaz

Dobry odpoledne,mam na Vas pomerne tezkou otazky

Muze se odejmout invalidni duchod,ktery se transformoval z vyslouzilostniho duchodu ?

S pozdravem Hans

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hansi,

podle mě není možné, aby se výsluhový důchod transformoval na invalidní důchod. Invalidní důchod je přiznán pouze na základě posouzení zbytkového pracovního potencionálu žadatele, které provádí posudkový lékař OSSZ. Samozřejmě tento důchod může být odejmut na základě nového posouzení zdravotního stavu. Pokud se Vám to stalo, tak Vám doporučuji, abyste podal námitku, kterozu musíte podat do 30 dnů. Námitka se posílá na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale musíte ji podat přes OSSZ, která vydala rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji