Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Renta

Autor Lucie
Předmět Renta
Dotaz Dobrý den, mám k Vám dotaz. Bylo mi řečeno,když pobírám rentu na nález na plicích, tudíž chorobu s povolání a onemocněla bych jinou nemocí, tak mi nebude renta odebrána. Chci se zeptat jestli je to pravda?!.A mohu při rentě pobírat i invalidní důchod? Moc děkuji Slechanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

při onemocnění jinou nemocí Vám renta odebrána nebude. Pokud Vám bude vyměřen invalidní důchod, tak Vám renta bude snížena o částku ID, protože ID nahrazuje příjmy z pracovní činnosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji