Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rakovina prsu

Autor Soňa Petrlíková
Předmět rakovina prsu
Dotaz

Dobrý den, prosím Vás o radu. Už téměř 3 rok se potloukám po nemocnicích a nemám stálé zaměstnání. Využívám možnosti brigád, abych měla nějaký příjem. Bez pomoci přátel, bych v žádném případě nepřežila. Mám diagnozu rakovina. Odoperovali mi nejdříve dělohu. 2. 5. 2007 začala chemoterapie, která trvala rok. V únoru 2008 jsem dostala ošklivou angínu a tak se operace odložila. V březnu 2008 jsem podstoupila operaci pravého prsu a dnes chodím denně na ozařování. Jsem sama, má něco málo dluh na social.a zdrav. pojištění a nejsem schopná to doplatit, neboť mi můj zdravotní stav nedovoluje pracovat.Přesto se snažím přivydělat si občasně jak to jde. Nestačí mi to však na nájem ani na běžný život. Vždy něco málo mám , ale přátelé mi pomáhají. Jsem rozvedená už 6 let a rodiče ani sourozenci ani mé 3 děti mi nemohou finančně ani dočasně pomoci. Prosím paraďte mi jak mám tuto situaci řešit. Mám nárok na nějaké částečné finanční přilepšení, poomoc nebo tak něco? Mám nárok na invalidní důchod? Děkuji S.P.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

doporučuji Vám, abyste se obrátila na oddělení České správy sociálního zabezpečení, kde Vám sdělí zda máte nárok na invalidní důchod nebo na předčasný důchod.

S pozdravem Václav Krása