Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Radu

Autor Milan
Předmět Radu
Dotaz Dobrý den, mám takový nevšední dotaz. Je mi 52 let a od 15.7.2016 má plný invalidní důchod na ramenní klouby po čtyřech operacích. Dotaz zní že jsem u dobrovolných hasičů a 17 let vykonávám funkci velitele výjezdové jednotky. Jako velitel jen řídím zásah. Otázka zní, mohu to vykonávat když mám plný invalidní důchod, nerad bych se dostal do problémů. Zatím jsem se od schválení důchodu ničeho nezúčastnil a prosím o Váš názor. Děkuji za odpověď. Přeji příjemný víkend.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

nemusíte se ničeho obávat. Vaše dobrovolnická činnost nemá žádný vliv na Váš ID. Dokonce můžete i částečně pracovat, třeba na tři hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.