Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Rada-vysvětlení

Autor Josef Veselý
Předmět Rada-vysvětlení
Dotaz

Dobrý den pane doktore. Předem se moc omlouvám za pravopisné chyby,ale jsem jen zedník a mi moc nepíšeme. Má otázka je asi taková. Prodělal jsem dvě operace pateře a ted mám zfixované 3 obratle. a další 2 ploténky s výhřezy.  Měl jsem pid. po operaci jsem se trochu zlepšil tak mi byl snížen na 1 stupen. To vše beru. Docela to šlo. Chodil jsem do prace a bylo to dobrý. Ale ted jsem se zhoršil. Už skoro rok jsem na nemocenské a chodím o berly. Všichni lékaři ktere jsem navštivil vcetne i mého obvodního.ktery ma stejnou operaci za sebou a to dokonce i od stejného operatéra mi říkají at žádám o pid. Další operaci dělat nechtejí a horší se to. Poslechl jsem a byl rozčarován. Posudková lékařka mi řekla. Cituji.Jen vás to bolí,ale jinak jste v pořádku. Odborní lékaři nechápou a laik jen zírá. Je ze mě zedník co má k dispozici jen jednu ruku protože o druhou se opírá, nevidrží stát,nic neuzvedne ale podle posudkové komise jsem v pořádku a zeměstnavatelé se o mě budou prát. Vím že lidí s těmito problémy je mnoho ale otázka je tato. Musí komise hodnotit stav podle toho jakou profesi daný žadatel vykonává či nikoli. Protože třeba účetní o holy svou práci bez problémů zastavat může ale zedník. Ještě jsem žádného neviděl. Asi budu prnví. Mnohokrát děkuji za odpověd a i když mi neodpovíte tak děkuji za to co děláte. Jste potřeba. S pozdravem. Veselý

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Veselý,

při posuzování se přihlíží především k diagnóze a nikoliv k tomu, jakou práci vykonáváte a nebo na jakou práci máte kvalifikaci. Proto se domnívám, že když podáte námitku, tak s ní nemusíte uspět.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.