Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rada o přiznání důchodu - spěchá

Autor Lenka
Předmět rada o přiznání důchodu - spěchá
Dotaz

Dobrý den pane Kráso..
Moc vás zdravím a potřebuji rychloz radu jelikož nevím co mám nejdříve udělat. Jsem po operaci TEP mám ktomu problémy bederní a krční páteře. 9.11 09 jsem žádala o ČiD byl mi přiznán 9.12 09 na 3 roky. Ale situace se změnila , mám nálezy na krční a bederní - ortoped mi řekl, že je nutná operace bederní hned, než ochrnu. Teď nevím jestli můžu zažádat o PID nebo prodloužení neshopenky nebo zažádat o postižení z povolán (pracovala jsem 26 let u výrobních linek, dávali se tam 9 kilové klimatizace do palet atd.). Nevim co mam urychleně udělat, abych nepřišla o peníze.Neschopenka by mně měla být ukončena 8. ledna 2010, měla jsem ji jeden rok. Poradíte mi prosim vás co mam urychleně udělat ? Jestli se dá změnit, odvolat ta žádost o ČID a zažádat o plný ? Nebo prodloužit neschopenku ? Nebo co, abych nepřišla o penize, jelikož ta žádost už běží.
Moc vám děkuji za odpověď.        Přeji hezký den s pozdravem Paní Holečková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

pokud již máte přiznaný ČID tak si jej ponechte a můžete požádat o PID, To není v rozporu. Jako příjemce ČID máte omezený počet proplácení nemocenské, a to 70 dní. Proto bych tyto dny vyčerpal.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása