Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP

Autor Světlana Baštová
Předmět průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

před lety byla mi prokázana polyneuropatie DKK nejspíše kombinované etiologie s korelátem na EMG, dle MR LS páteře protruse disku L5/S1 cirkulární - chron,obtíže, dle EMG v roce 2016 povšechně porušená vodivost, na levém peroneu, nález již více  než středně pokročilý.Mám invaliditu 1.stupně. Můžete mi prosím vysvětlit jaké mám zdravotní vyhlídky, bolesti mám prakticky neustálé, vejvíc cítim záda ... mám možnost získat s touto diagnózou průkaz osoby ze zdravotním postižením?
Děkuji a jsem s pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Baštová,

nejsem lékař a tak Vám nemohu sdělit Vaše zdravotní vyhlídky. POkud se Váš zdravotní stav zhoršuje, tak by bylo dobré, abyste požádala o vyšší stupeň ID, a to především vzhledem k Vašemu pracovnímu uplatnění.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji