Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZPP

Autor Milena
Předmět průkaz ZPP
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Prosím Vás, může osoba, která vlastní tento průkaz a změnili jí plný invalidní důchod na částečný (představte si - při diagnóze leukemie  ve věku 58 let - kdy má sníženou imunitu a střídající stavy hodnoty bilých krvinek až pod 1,00), nadále používat výhod tohoto průkazu, nebo jej musí vrátit? Taky si dovoluji Vás poprosit o radu, jak proti takové rozhodnutí zvrátit. Moc děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mileno,

vztah mezi průkazkou ZTP či ZTP/P a druhem invalidního důchodu není žádný. Posouzení nároku na invalidní důchod a posouzení nároku na průkazku ZTP se provádějí podle jiných kriterií. Pokud osoba není spokojena s výší či druhem přiznaného invalidního důchodu může se odvolat. Odvolání se podává prostřednictvím okresního pracoviště ČSSZ. Pokud osoba neuspěje ani u odvolání, může se nápravy domáhat soudní cestou.

S pozdravem Václav Krása