Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz TP-ZTP

Autor Moucha
Předmět Průkaz TP-ZTP
Dotaz

Hezký den

Pane Krása, již jednou jsem na Vás vznesl dotaz ohledně mé sestry diagnóza G969 porucha centrální nervové soustavy NS achondroplázie hydrocefalus. Po předvolání na LPK ohledně průkazu ZTP nám bylo posudkovou lékařkou sděleno že sestra dostane průkaz TP což  v praxi znamená že ji v autobuse pustí sednout.Vyšetření spočívalo v konstatování že sestra má všechny končetiny,jsou hybné, na poklepání kladívkem reaguje.Od lékaře mám daleko ale paní doktorka vůbec nevzala na vědomí dvě operace mozku,závěry specializovaného pracoviště(FN Motol) dva nastávající zákroky v přechodu mozku s míchou. Ošetřující lékař na můj dotaz zda si myslí že průkaz TP a ČID prvního stupně jsou odpovídající jejímu stavu nám napsal více srozumitelnou zprávu. K ČID, do dnešního dne stále nemáme ROZHODNUTÍ z ČSSZ . Přitom pracovní rekomandaci pan doktor Divecký z ČSSZ Mělník vydal dne 21.10.2009 s platností do 31.10.2010. Dnes je 10.6.2010 a my ještě nemáme rozhodnutí, takže se nemáme k čemu odvolat, podat námitku. Vy jste mi radil podat správní žalobu na nečinnost úřadu.Kam se má správní žaloba podat? A jak ? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Moucho,

správní žaloba na nečinnost úřadu se podává ke Krajskému soudu. Doporučuji Vám, abyste se obrátil na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266 75 3427, kde by Vám pomohli s formulací žaloby. Přesto doporučuji ještě osobní návštěvu na OSSZ Vašeho okresu a vysvětlit jim Vaší situaci s tím, že jste rozhodnut podat správní žalobu pro nečinnost úřadu.

S pozdravem Václav Krása