Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím Vás o radu

Autor Martina
Předmět Prosím Vás o radu
Dotaz

Vážený pane doktore,

prosím Vás o radu. Mám 12 let astmatické potíže,těžkou chronickou alergii celoroční,polyvalentní alergii pyly,roztoči,trávy,zvířata,prach,potravinové alergie,alergie na kouř,přechod z chladu do tepla a další.Celkové Ige mám 2.280.Rok od roku se můj stav zhoršuje přidal se i atopický ekzém a byla jsem na operaci nosní sliznice jelikož mám neustále ucpaný noc a otékají mi sliznice v nose a na průduškách.Od rána do rána mám strašné záchvaty rýmy,kýchání,slzení očí,trvale oteklé sliznice i v noci mě to budí a ještě se dusím,protože v leže mám otoky ještě horší.Čeká mi další operace seříznutí sliznice,neboť první operace mi nepomohla.Beru dva až tři antihistaminika denně a nezabírá to a jsem po nich strašně ospalá.Svědí mi celé tělo a mám zapálenou vyrážku po tělě.Nejsem schopná už s tím žít a přes den vůbec nefunguji.Byla jsem už i na depot.kortikoidech,ale po čase také přestaly fungovat.Lékaři mi řekli,že jiné léky už neexistují.Nemůžu spát,dýchat,žít.Jsem již rok na nemocenské.Chtěla jsem si zažádat aspoň o částečný invalidní důchod jenže posudková lékařka řekla,že nárok nemám,že bych musela mít ventilační poruchu plic.Beru Seretide Diskus 50/250 4krát denně.Prosím o radu co mám dělat?Jsem znevýhodněná i tím,že v každém zaměstnání se mi každý vyhýbá,že mám chřipku a nepochopí,že je to alergie.Děkuji moc za Vaši radu.Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

jedinou cestu spatřuji v podání žádosti o přiznání ID. Pokud bude Vaše žádost zamítnuta, můžete podat správní žalobu k soudu.

S pozdravem Václav Krása