Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosim potrebujiporadit

Autor Jana Malantova
Předmět Prosim potrebujiporadit
Dotaz

 Dobry denn, uz si nevim sama rady?? Vcera jsem byla po druhe u komise kuly castecnemu invalidnimu duchodu a ten tokrrat jsem mela sebou kamaratku jeste ze tam semnou byla jinak bych se zhroutila!!! Nemohla jsem se nijak obhajovat i kamaratka se chtela na neco zeptat a nenechala nas mluvit a pristupu jsem citila aroganci!!! Tam mi rekli ze mi dojde rozhodnuti a na to se musim od volat do Brna k soudu jen pres pravnika na kteraho nema a ziju sema a ted jsem na uradu prace a bych si neudelala veci financni problemi ktere budu mit uz pristi mesic mam pujcku , bydlim ve stalnim byte a jine poplatky!!!! Ja uz stacim chud dozivota :(!!! dekuji predem za odpoved Malantova Jana        Pokut chcete vice informaci tak muzu to pslat dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malantová,

doporučuji abyste podala stížnost na postup posudkového lékaře přímo panu ministru J. Drábkovi, MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2. napiště mu celý Váš příběh a hlavně uveďte i svou adresu, případně rodné číslo, aby Vaši žádost mohli zpětně najít. Dále Vám doporučuji, abyste se nebála podat správní žalobu k soudu v Brně. U správní žaloby se neplatí žádné poplatky a ani nemusíte mít advokáta. Takže Vás to prakticky nic nestojí. Dále si můžete požádat na ÚP o dávky hmotné nouze, případně o příspěvek na bydlení. Nebojte se o tyto věci požádat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.