Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosim o radu

Autor lenka
Předmět prosim o radu
Dotaz dobry den.manzel je vedeny na urade prace,bez naroku podpory.ma zdravotni problemy,tak mu rekla doktorka,ze si muze vyridit duchod.ale pani na urade prace rekla,ze v lednu ma nastoupit do zamestnani,ale praci nemuze sehnat,tak mame dotaz...kdyz v lednu zacne vyrizovat duchod,tak po dobu vyrizeni se muze zamesnat,nebo ma byt na urade prace.s podravem lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

pokud Váš manžel sežene zaměstnání, tak by asi měl do něj nastoupit. Pokud však při zdravotní prohlídce u zaměstnavatele zjistí, že jej nemohou zaměstnat, tak je to jeden z dalších důvodů, proč přiznat invalidní důchod. Každopádně by Váš manžel měl požádat na OSSZ o invalidní důchod. To, že chvíli bude pracovat nemusí být nic špatného. Záleží samozřejmě na zdravotním stavu. Pokud nesežene zaměstnání, musí zůstat v evidenci ÚP, aby mu nevznikal dluh na zdravotním pojištění.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji