Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosím o radu

Autor Vajnhaurová
Předmět prosím o radu
Dotaz pane Kráso, z posudk.komise o invaliditě mám vyjádření,jde o inv.3.st.pokles o 70%, ale z Prahy mi přišlo zamítnutí,par.38 a/z.č.155,jsem ročník 1985, nevím co dělat,z čeho mám být živa,v zoufalé situaci.snad ne to nejhorší řešení¨ děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vajnhaurová,

pravděpodobně jste nesplnila potřebnou dobu pojištění pro přiznání ID. Doporučuji Vám dostavit se na OSSZ a požádat o informaci kolik Vám chybí dní či roků do potřebné doby pojištění. Je možné doplatit pojištění až 3 roky zpětně. Pokud Vám chybí delší doba než tři roky, tak můžete požádat o dávky v hmotné nouzi, ale bohužel důchod Vám nebude vyměřen.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.