Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o radu

Autor Vanda
Předmět Prosím o radu
Dotaz

Dobrý den. Byla jsem v pondělí 12.10.2009 u posudkové komise, protože jsem si požádala o ČID. Nesouhlasím s posouzením posudkové lékařky, proto jsem předložené listiny nepodepsala a připsala že nesouhlasím, proto nepodepisuji.Chci se hned odvolat se žádostí, aby moje žádost o ČID byla přehodnocena, protože je můj zdrav. stav nepříznivý od r. 2007(RA), jsem v PN a tato  pos.lékařka podle mého, nebere na zřetel žádné mé potíže. Můžete mi prosím poradit, kam zaslat takové odvolání? Děkuji a pěkný den přeji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vando,

Váš postup, který jste zvolila není příliš racionální. Vy se můžete proti něčemu odvolat teprve tehdy, když máte v ruce listinný důkaz o tom, že bylo ve věci rozhodnuto. To znamená, že pokud chcete podat žalobu na nesprávný postup při Vaší žádosti o ČID, musíte mít v ruce rozhodnutí o tom, že Vám nebyl přiznán ČID. Teprve potom je možné dále postupovat. Proti rozhodnutí o nepřiznání ČID se podává správní žaloba u obecného soudu, který je Vašemu bydlišti místně a věcně příslušný. Pokud byste měla problém se sepsáním žaloby, můžete se obrátiot na poradnu Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, e-mail poradna @nrzp.cz tel.: 266 753 427. Znovu připomínám, že všechny tyto kroky můžete činit až budete mít v ruce doklad o nepřiznání ČID.

S pozdravem

Václav Krása