Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosím o radu

Autor Žiakova
Předmět prosím o radu
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso už jsem využila Vašich služeb za které Vám děkuji a prosím o radu jak dál mohu pokračovat.Dnes mi ukončili PN,kterou jsem měla od 19.9 2011.Požádala jsem o invalidní důchod,který byl opět zamítnut a proto jsem podala žalobu ke krajskému soudu.Čekají mě ještě další vyšetření do konce měsíce tak jsem žádala na LPK o  ukončení k poslednímu datu tohoto měsíce.Neúspěšně,že to nejde.Mám se domluvit se zaměstnavatelem zda mi umožní pracovat na zkrácený úvazek nebo jít na úřad práce,kde mi budou nějakou dobu  dávat směšné peníze a mám si najít jinou práci vzhledem k mému zdravotnímu stavu.Na LPK mi bylo sděleno,že se odvolat nemohu pouze čekat jak rozhodne krajský soud.Po celou dobu PN jsem neměla kontrolu až týden před  předvolání na LPK.Žádala jsem už počtvrté o prodloužení nemocenských dávek tentokrát to utli.Zdravotní problémy pokračují trpnou mi prsty na nohou mám artrozu.Nemohu teď opravdu nic podniknout pouze čekat na vyjádření.Jak to vše probíhá budu vyzvána vypovídat.Děkuji za pomoc a hezký den přeji Žiaková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Žiaková,

v tuto chvíli bych Vám doporučil, abyste se přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Můžete současně požádat o dávky hmotné nouze a příspěvek na bydlení. Musíte opravdu počkat jak dopadne Vaše správnví žaloba.

S pozdravem Václav Krása