Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o radu

Autor Eva
Předmět Prosím o radu
Dotaz

Vážený pane Krása,moc Vás prosím o radu.Co má člověk dělat a na koho se obrátit,když mu je odebírán invalidní důchod? A jako důvod je posudkovou komisí udáván fakt,že víc procent u jeho postižení v posudkových tabulkách není.Jde o to,že posudkové komise mne dávají do středně těžkého postižení,ale dle odborných lékařů mám už několik let postižení velmi těžké.Ve vyhlášce 359/2009 Sb.u mého postižení je jen stupeň lehký a středně těžký,který je hodnocen jen do 20%.

Nemám tedy nárok na žádný stupeň invalidního důchodu,i když mám velké zdravotní problémy a nemohu pracovat.

Poraďte mi,když vyčerpám všechny možnosti,až po správní žalobu a neuspěju,je ještě nějaká naděj na pomoc?

Mohu někoho požádat o odstranění tvrdosti a žádat nějaké ministerstvo aby byl můj těžký stupeň postižení do tabulek zařazen?

Je to trvalé a těžké postižení,s kterým musím žít po zbytek života a nikdy nebudu mít nárok na invalidní důchod.

Jsem samoživitelka a vychovávám sama dcerku.

Prosím poraďte mi,děkuji předem.Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

pokud neuspějete ani se správní žalobou, tak opravdu není příliš dalších možností jak dále postupovat. Teoreticky je možné se obrátit na ministryni práce a sociálních věcí se žádostí o zmírnění tvrdosti zákona, ale v případě ID nepředpokládám, že byste uspěla. Samozřejmě, že to můžete zkusit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.