Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o pomoc

Autor Plaček
Předmět Prosím o pomoc
Dotaz

Dobrý den pane Krása

Prosím vás o radu od 28.1.2010 jsem registrován na Úřadě práce jako uchazeč o zaměstnání bohuzel vzhledem k mému zdravotnímu stavu záhnět srdečního svalu v roce 2000 a dalším nemocem jsem neměl odpracováno 1rok v posledních 3letech proto jsem nedostal žádnou podporu v nezaměstnanosti pak jsem zašel na sociálku kde jsem žádal o příspěvek na jídlo a bydlení vše mi bylo zamítnuto jelikož mám trvalý pobyt na stejné adrese jako můj otec který je ve starobním důchodu a má mě prý povinnost živit je mi 29let mám nemocné srdce a další vážné psychické problémy za rok 2010 a 2011 muj příjem je 0Kč. Začátkem roku 2011 jsem na PSSZ požádal o invalidní důchod v červnu 2011 jsem u posudkové komise dostal 1 stupeň invalidity a to od března 2011 v listopadu mi přišlo rozhodnutí PSSZ že invalida sice jsem ale v posledních 10letech mám povinou dobu pojištění jen necelé 4roky zakže rozhodnutím mi zamítli invalidní duchod proti rozhodnutí jsem podal námitku byl jsem za posledních 10let 3roky v zaměstnání dále 4 roky na uřadu práce to se prý nezapočítává jen jeden rok proto jsem doplatil 15měsícu dobrovolného pojištění 26.000kč jsem uplně bez peněz nemám na platby u lékařu na léky a docela mám dluhy za hospitalizace v nemocnici nemohu se tedy bez peněz na MHD a poplatky v nemocnici ani léčit v lepším případě mi bude přiznán invalidní duchod ktery je okolo 2.300kč měsíčně stoho nezaplatím ani energie (poplatky za bydlení) co mám tedy dělat kdy mohu čekat rozhodnutí od PSSZ a vyplacení prvního důchodu?

 

Když si představím že v ČR je spousta lidi co na ulici umřou odpovědnost státu žádná zvažuji podání žaloby na Českou republiku k mezinárodenímu soudu pro lidská práva pokud víte jak žalobu podat pomožte mi prosím. Vše ve vládě rozkradou a takto se starají o své občany ktery platí sociání pojištění daně z tabáku pohoných hmot a DPH lidi nemají co jíst kde spát a nakonec ani na poplatky v nemocnici a za více jak 2 roky co si aktivně snažím najít práci jsem od státu žádnou pomoc nedostal jak si má invalida třeba na vozíku vyřizovat tyto věci z čeho mají doplatit dobrovolné pojištění když nemájí ani co jíst aby měli důchod když jsou postižený děkuji za vaší odpověď.

 

Přeji vám všem pěkný den 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Plačku,

Váš dotaz jsem předal do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Dobrý den,

předseda NRZP, pan Bc. Václav Krása předal Váš mailový dotaz k vyřízení do poradny Národní rady osob se zdravotním postižením ČR.

Pokud by jste potřeboval poradit s podáním námitek proti rozhodnutí odejmutí Vašeho invalidního důchodu, případně následných opravných prostředků, můžeme tuto problematiku konzultovat.

Není to žádné rychlé a okamžitě účinné řešení Vaší nepříznivé situace, jedná se o proces zdlouhavý, v řádech měsíců a ještě s nejistým výsledkem.

Z Vašeho mailu je patrné, že důchod by Vám měl být přiznán. Termín vyřízení je třeba zjisti na příslušném pracovišti České správě sociálního zabezpečení, kde jste si o důchod podal žádost. V případě, že Vám bude důchod přiznán, je možné požádat o vyplacení zálohy na tento důchod.

Příští týden v poradně přítomen nebudu, pokud bude třeba mohl bych reagovat na Váš mail nebo Vám zatelefonovat v pondělí 16.1.2012.

S pozdravem

JUDr. Pavel Jungr

Poradna Národní rady osob se zdravotním postižením ČR tel. 266 753 422 Poradní dny : pondělí 13.00 - 16.30 hod.

středa 14.30 - 17.00 hod.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR Partyzánská 7, Praha 7 budova Pražské teplárenské, 3. patro, dveře č. 332