Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosííím o radu !

Autor Mária Kuviková
Předmět Prosííím o radu !
Dotaz

Zdravým Vás Pane Krása , prosím  o radu ! Jsem nekolik let  nezaměstnaná  a chodím po různých vyšetřeních  a vše mě hrozně vyčerpáva  i návšteva  k  lékaři  nebo  návšteva doma mích blízkých  jsem z toho uplné  neštastná  ,že  to  nejsem  já  vím  ,že  něco  není  se mnou  v  pořádku  , ale  moje doktorka  mě  povědela ,že  to mám  vše  z  tech  depresíí.  Moje paní  doktorka  mě povědela ,že  mám  si  najít  práci  , ale  před  nástupem  do práce  sa  vyplnuje  dotazník  zdravotní  stav  a  já  jí  na  to  to  mám  lhát ,že  sem  zdravá   a  ona  ,že  ano  tak  jsem  to tak  udelala  a  vydržala  1 měsíc  aj  to  sem  chodila  v  bolestech  a  nakonec  mě  propustili   proto že  jsem  nepodala  výkon  jak  zdravý  člověk  .Je  možné získat   částečný ID  na  :  únavový  syndrom, středne těžké deprese , artroza 2 stup., začínajíci osteoporozu ,skolioza a bolesti  páteře  ?  Posudkový  lékaři  ty  nemoci  nesčítávají  ?  vždy   se  to vydáva  to  rozhodnutí  jen na  jednu najzávažnejší nemoc? nebo  jak  je to?  Děkuji  Mája

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kuvíková,

na únavový syndrom je možné získat některý ze stupňů ID, ale je nutné, abyste byla dlouhodobě v pracovní neschopnosti, což asi nejste. Píšete, že jste několik let nezaměstnaná, a to je problém. Pokud jste v evidenci ÚP jako uchazečka o zaměstnání, tak se Vám do odpracované doby počítá pouze jeden rok v evidenci úřadu práce. Pouze v případě, že je Vám více než 55 let, je možné započítat tři roky. Proto u Vás akutně hrozí, že nebudete mít potřebné odpacované roky, aby Vám mohl být ID vyměřen. Doporučuji Vám, abyste opravdu zkusila získat nějaké zaměstnání. Pokud jde o součet diagnóz, je to tak, že k hlavní diagnóze je možné připočítat maximálně 10 % bodů v případě dalších nemocí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.