Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba-rada-vysvětlení

Autor Gertruda
Předmět Prosba-rada-vysvětlení
Dotaz Dobrý večer.Mám velikou prosbu,když mi byl zamitnut in.důchod tak jsem se Vás ptala jak dál?Napsala jsem námitku,zamitnuto.Pak jsem psala 29,7,2010žalobu.Krajsky soud Ostrava 23,2,2011mi odepsal zda souhlasím s tím aby ve smyslu ust.§51odst.1 s.ř.s.bylo o věci samé bylo rozhodnuto bez jednání.Souhlas bude udělen také tehdy,pokud do dvou týdnů od doručení této vyzvy nevyjadřím svůj nesouhlas s takovým pojednáním věci bez nařízení jednání.Pochopila jsem to tak,že pokud se nevyjadřim tak rozhodnou beze mě.Nevyjadřila jsem se proto že bych to psichycky špatně snašela,tak jsem to uvitala,že rozhodnou podle lekařskych správ.Dne 30,5,2011 mi zaslali USNESENÍ - návrh se zamítá.Píšou - žalobkyně adresovala Krajskému soudu ze dne 29,7,2010 které nazvala žaloba protí žalované ze dne 22,3,2010.Žalobu nepodepsala.Usnesením ze dne 16,8,2010 č.j.....,které žalobkyně převzala19,8,2010,soud vyzval žalobkyni k upřesnění rozhodnutí,jehož přeskoumaní se domáhá a dále aby podání podepsala.A TADY NEJSEM SI VĚDOMA aby mi něco od soudu 19,8,2010přišlo.V tu dobu jsem přišla z nemocnice a byla jsem na tom psychicky špatně.Jak mám zjistit jestli se nepletu A OPRAVDU JSEM NIC NEOBDRŽELA?V poučení mi píšou:proti tomu rozhodnutí lze podat kasační stížnost(nevím coto znamená)k nejvyššímu spravnímu soudu v Brně ve lhůtě dvou týdnů po doručení rozhodnutí,prostřednictvím podepsaného soudu,písemně ve dvojím vyhotovení.Podmínkou řízení o kasační stížnosti jepovinné zastoupení stěžovatele advokátem,pokud stěžovatel sám,nebo ten kdo jej zastupuje,nemá vysokoškolské právnické vzdělání.Nevím co to všechno znamená a jestli mám možnost se ještě nějak bránit.Pečují tři a půl roku o manžela kvadruplegika,je uplně na mě závislý(odsaváání,jídlo,atd),a těško snáši když musím z domu.Proto Vám píši jestli ma cenu ještě se nějak bránit.Omlouvám se,že Vám píši tak ze široka ,ale nerozumimtěm uředním věcem. S pozdravem Gertruda

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gertrudo,

je chyba, že jste se neúčastnila jednání. Mohla byste argumentovat co podle Vás posuzující orgány zanedbaly. Kasační stížnost je sice možná, ale ta Vás bude již stát peníze, protože musíéte být zastoupená advokátem. Možná by bylo lepší požádat znovu o ID a po zamítnutí žádosti postupovat opět námitkou a správní žalobou. Tentokrát však byste musela se jednání účastnit.

S pozdravem Václav Krása