Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radu jak dál postupovat.....

Autor Jaroslava Zajanová
Předmět Prosba o radu jak dál postupovat.....
Dotaz Jsem vedena na úřadu práce již 10 let díky zdravotním problémům,tam mi řekli,že jsem nezaměstnatelná a mám požádat o invalidní důchod,jelikož v roce marodím přibližně 150 dní což se táhne od roku 1989,nevím ani jak s tím to zdravotním stavem dosáhnu na starobní důchod.Na doporučení úřadu práce jsem zažádala o částečný invalidní důchod ale ten mi zamítli,jelikož má pracovní neschopnost činní 20%,nevím co mám dělat dále a zda napsat odvolání.Mám problém od roku 1989,kdy jsem zázrakem přežila.Porodila jsem mrtvý plod,který jsem měla v sobě 3-4 měsíce.Od té doby mám neustále zdravotní problémy,které se věkem zhoršují.Astma,snížený imunitní systém a tímto neustále chronické angíny,hnisavé angíny,záněty uší,záněty močových cest,neustálé rýmy,kašel,horečky,průjem trvající přibližně 2 roky,bolesti břicha a zad,jsou mi za rok předepisovány 13-15 antibiotika.Teď marodím již nepřetržitě 1 rok a 8 měsíců.Chci se odvolat, ale nevím, jak to mám formulovat.Moc děkuji za radu a odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zajanová,

je potřeba abyste do 30 dnů od rozhodnutí o nepřiznání ID podala námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky stačí napsat, že nesouhlasíte s rozhodnutím, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji