Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosba o radu

Autor Adriana D.
Předmět prosba o radu
Dotaz Dobrý večer, po velkém zvažování Vás přeci jen ještě poprosím o radu. Po tom, co se mi včera stalo, tak jsou všichni udiveni, že i u mne námitka proběhla tam,kde proběhlo první řízení. Nejprve mi z Prahy došlo, že si vyžádají kartu k posouzení, tu si nikdo nevyžádal a následně mi přišlo pozvání opět do Karviné do vedlejších dveří, kde za stolem seděla jen zapisovatelka a ona dotyčná "posuzující", která měla vše dávno rozhodnuto, aniž by na mne mrkla jedním okem. Nutno říci, že nejvíc tam mávala s mou námitkou, která se jí vůbec nelíbila a evidentně zde chyběla objektivita. Rozhodnutí nemám, nic jsem nepodepsala, navíc když jsem nahlédla do zápisu byly tam pozměněné skutečnosti,které se zuřivostí nechala opravit, jelikož jsem na ně upozornila, že tomu tak není. Vesměs na mne vystartovala již ode dveří a jediný pocit, co z toho mám, že jsem je naštvala svou námitkou. Jak dlouho trvá další krok soudní řízení? Jde ještě do doby než mi to rozhodnutí přijde něco udělat, když to rozhodnutí bylo uděláno ve stejném městě, místě komisí? Je přeci jasné, že když to dostane ta samé komise, tak si za tím bude stát, bylo by to nelogické. Jak nyní postupovat? Jakto že mi přijde zpráva z Prahy, že si vyžádají mou kartu a do týdne mi přijde pozvánka z Karviné abych se dostavila a jak to, že si ji tedy vůbec nevyžádali? Našla jsem tu jeden podobný dotaz.. mám dojem, že na toto snad má Karviná patent Děkuji S pozdravem Adriana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Adriano,

doporučuji Vám podat stížnost na posudkovou lékařku. Stížnost adresujte na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Popište vše tak jak jste to popsala mně. Dále si musíte hlídat dobu, kdy můžete podat správní žalobu, kterou bych Vám doporučil. Žalobu musíte podat do 30 dní po obdržení rozhodnutí o zamítnutí námitky. Žaloba se podává na krajský soud. Pokud byste potřebovala pomoc se sepsáním žaloby, můžete se obrátit na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753421.

S pozdravem Václav Krása