Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosba o radu

Autor gertruda
Předmět prosba o radu
Dotaz Dobrý večer.Prosíla bych poradit jak pokračoát dál.Dne 3,3,10jsem byla u LPK kde mi bylo sděleno,že pokles zdravotní neschopností je pouze 30%.Mám chronickeé bolesti páteře,léky DHC CONTINUS 60mg mi byly v lednu navýšené na DHC CONCINUS 90mg.K tomu užívam coctral,léky na vysoký krevní tlak,psychiatrické léky užívám 6let,čtyřykrát jsem byla hospitalizováná na psych.Chodím 5let o berlich,mám špatnou stabilitu.Dne 22,310jsem podala námitky.Opakovaně na Vaší radu jsem 27,5,10urgovala že nemám odpověd.Dne 14,6,10mi přišla zamítavá odpověd.Psali něco ,že je možnost soudního přezkumu.Všichní mi radí at to dotáhnu do konce,ale já se bojím ,že to psychický nezvládnu.Minulý rok v červnu když mi odebrali ČID psychicky jsem to nezvládla a neodvolala jsem se.Prosím je možnost aby někdo tam se mnou šel a kdyby jsem nebyla schopna tak ten někdo moh za mě odpovídat?Jak to tam probíha u takového soudního přezkumu?Jsem s okresu Karviná kde zjistím adreesu toho soudu?Moc se omlouvám,že se tak ze široka rozepisuji,ale jsem hodně zoufalá a psychicky na dně.S pozdravem a s díky-gertruda

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gertrudo,

skutečně jedinou možností je soudní přezkum rozhodnutí LPK. Sám nemám zkušenosti se soudy, takže Vám těžko mohu povědět jak to tam probíhá. U soudu s Vámi může být Váš právní zástupce, ale toho byste musela platit. Doporučuji Vám obrátit se na občanskou poradnu, zda by Vám nemohli poskytnout spolupráci při soudním jednání, ale hovořit za Vás nikdo u soudu nemůže.

S pozdravem Václav Krása