Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radu

Autor Milena
Předmět Prosba o radu
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Znovu Vás prosím o radu. Mám diagnostikovanou panickou poruchu.Těžce snáším stresujici situace,jsem na pracovní uřadě a kvuli úzkostem nemohu dojíždět za prací. Úzkostné stavy mi vyvolávají bušení srdce, slabost a vyčerpanost, potrřebu na stolici.Nemohu dojíždět za prací. Také jsem podstoupila léčbu vPsychiatrické léčebně v kosmonosích a léčbu jsem nezvládla. Byla mi zachycena cukrovka 2 typu, a diagnoza reakce na těžký stres a poruchy přizpusobení. Má psychiatrička mi tvrdí že nemám nárok na invalidní důchod, že se na Panickou poruchu důchod nedává a nikdo ho ještě nedostal. Proím poradte mi, mohu si i přesto zažádat o invalidní důchod, Velice Vám děkuji za váš čas. Milen S.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mileno,

jediné, co můžete udělat je podat žádost na OSSZ o invalidní důchod. Když neuspějete, máte 30 dní na podání námitky a když neuspějete ani s námitkou, máte 60 dní na podání správní žaloby na Krajský soud.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji