Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radu

Autor
Předmět Prosba o radu
Dotaz

Vážený pane Krása,

mám na Vás dotaz. a zároveň prosím o radu.

Jedná se o obnovení statutu OZZ. Tento statut jsem měla přiznaný od r. 1989 pro stav po kongetnitalní dysplasii kyčelních kloubů. V r. 2012 se změnou zákona mi byl statut odebrán. S další změnou zákona v r. 2014 jsem žádala o OBNOVENÍ, pro souhrn diagnóz: stav po konget. dysp. kyčel. kloubů v současné době již s artrózou II. st., hrubé degenerativn postižení C5/6, blokády křížopánevního skloubení, chron. lumbago, skolioza, retrolistéza, těžká porucha statodynamiky Cp, osteochoondróza, artróza skloubení palce ruky, tinnitus ap., které mi bylo OSSZ v Ml. Boleslavi zamítnuto se slovy: "Prosim vás, kdo je v padesáti zdravej" a podobným způsobem mi žádost zamítla posud. lékařka z ČSSZ na závěr jednání se slovy, že : Škodovákům a TPC Kolín statut obnovovat nebude" ! což považuji za diskriminaci.

Jsem pracovně začleněna jako administrátor, což obnáší manipulaci s těžkými břemeny = za jednu prac. směnu v souhrnu cca 100-200 kg.

Po roce jsem podala znovu žádost o přiznání statutu a opět mi byl v Ml. Boleslavi zamítnut. Podávám odvolání a můj dotaz na Vás zní: "Můžu něco a hlavně co - udělat proto, abych se dostala v Praze k jiné posudkové lékařce,  než byla arogantní paní při loňském jednání?"

Děkuji moc za odpověď a přeji Vám pohodový den

Dana

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

u odvolání by měl rozhodovat jiný posudkový lékař než ten, který prvoinstančně rozhodl. Pokud by se tak nestalo, doporučuji podat stížnost na odbor posudkové služby MPSV ČR, Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji