Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosba o radu

Autor Miroslav
Předmět prosba o radu
Dotaz Pěkny den přeji pane Kraso,muj manžel měl pracovní uraz,a zjistily že má parkynsuv sindrom už sedm měsícu je doma pracoval jako horník,nevym si co budem dělat,snažně vas prosím, mužete poradit manžel ma 46 let.Horníka už asi dělat nemuže.Ja vubec nevím,jak dal.Prosím o radu snad mě poradíte.Co dal bude, nebo co mám,udělat .Moc děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

doporučuji Vám, aby Váš manžel požádal o invalidní důchod a 7 měsíců v pracovní neschopnosti již opravňuje k podání této žádosti. Žádost se podává na OSSZ. Doporučuji Vám, aby Váš manžel měl k žádosti také doporučení svého ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása