Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radu.

Autor Jana Fonfikova
Předmět Prosba o radu.
Dotaz

Dobrý den.Děkuji za radu,kterou jste mi už jednou dal.Obracím se na Vás opět.Byla jsem na kontrole u doktora,který mi potvrdil,že z mateřské dovolené půjdu do inv.důchodu.No když je to z jejich hlediska jistý,múžu si zažadat o něj už ted?Když ano,žádost podávám já,nebo prostředníctvim lékař?Jaký je přesný postup? Děkuji,a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fonfiková,

zažádat o invalidní důchod samozřejmě můžete dříve než Vám uplyne podpůrčí doba na mateřské. Nejlépe bude, když Vám návrh na invalidní důchod napíše Váš lékař a s tím se obrátíte na Okresní správu sociálního zabezpečení ve Vašem městě. Ti Vás následně předvolají k posouzení Vašeho zdravotního stavu. O dalším Vás bude informovat Okresní správa sociálního zabezpečení.

S pozdravem.

Václav Krása