Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosba o pomoc

Autor Anna Bangová
Předmět prosba o pomoc
Dotaz Dobrý den pane Krása, měla bych na Vás dotaz: můj manžel dostal v sobotu 9.10. 2010 mozkovou mrtvici, v pátek šel spát jako normální člověk, ráno když jsem vstala tak už měl svěšený koutek, tak sem zavolala sanitku, a v půl 6 ho ten saniták odvezl na Karlák. Tam ho přijímala nějaká Mudr. Majerová, která mu nakonec řekla že na něm nic nevidí , načež teda muž řekl že jde teda domů, dala mu podepsat nějaký papír, myslel si že je to propouštěcí zpráva, tak to podepsal a odešel ráno v 8 hodin, když jsem tam volala, řekli mi akurát že už odešel, ale domů přijel až v 11 hod. dopoledne, s tím že nemohl trefit domů. Takže celý víkend mi tu blbnul, nadával, v pondělí jsem ho znovu odvezla na Karlák, od rána od 9 hod. nás tam nechali čekat až skoro do půl 2, a teprve potom ho vzali na CT vyšetření, ale to už bylo pozdě. Nedostal podle mne potřebnou pomoc do tří hodin kterou měl dostat. Podala jsem žádost o důchod, kterou mi zamítli, protože nemá potřebnou dobu pojištění, ted jsem podala žádost o zvýšení dávky péče kterou mi zase zamítli, takže bere na sebe jen 800, plus 2700 hmotnou nouzi. Zajímalo by mně, zda není nějaká výjimka ze zákona aby mu dali ten důchod, chybí mu asi 2 roky. Děkuji Anna Bangová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bangová,

můžete pouze požádat paní ministryni o zmírnění tvrdosti zákona, ale je to akt velmi vyjímečný a pravděpodobnost, že byste se žádostí uspěla je velmi malá. Jinak Vám mohu těžko pomoci, protože odpracované roky musí každý člověk mít.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.