Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba

Autor Gertruda
Předmět Prosba
Dotaz Dobrý večer.Prosím o radu.Jak a co mám udělat.V záři mi posudková komise odebrala čid i když můj zdravotní stav nebl lepší.Na odvoláni jsem se psychicky necítila.Léčim se na psychiatrii šest let a to jsem byla i hospitalizována.Děla mi problémy se vyjadřit u posudkové komise a vysvětlit asi srozumitelně všechný problémy.Paní psycholožka mi říkala,že to mají všechno napsané,že nemusím nic vysvětlovat.U posudkové komise byli jiného názoru a podrobně jsem musela líčit své problémy.Pan doktor mi doporučuje si zase zažádat o důchod,ale jak se psychicky připravit?Musím se tam vyjadřovat,nebo stačí co je tam napsáno?Děkují Gertruda

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gertrudo,

chápu Vaše obtíže. Doporučuji Vám také, jako Váš lékař,  abyste podala novou žádost o invalidní důchod. Nejlépe bude, když si na jednání posudkové komise vezmete sebou nějakou osobu, se kterou se dobře znáte, a ta Vám může pomoci s argumentací. Je však portřeba, abyste to posudkové komisi oznámila.

S pozdravem

Václav Krása