Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prodloužení výplaty nemocenského

Autor Martina Lebedová
Předmět prodloužení výplaty nemocenského
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,několikkrát jste mi již pomohl Váší radou,proto se na Vás znovu obracím.Podala jsem si žádost o prodloužení podpůrčí doby jelikož mi končí 22.října 2011.Bylo mi OSSZ sděleno,že nebude možné vypracovat zdravotní posudek LPS v zákonné lhůtě.Jáká je ta zákonná lhůta a v případě vyhovění mé žádosti,bude mi nemocenská vyplacená zpětně nebo bude výplata pokračovat i po skončení PD?Letos jsem již byla na dvou operacích kolena a stav pořád není dobrý,navíc 31:10: nastupuji do nemocnice na hysterektomii.Děkuji za Vaši radu Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lebedová,

bohužel ČSSZ má vyjímku ze správního řádun a může věc vyřizovat až 90 dní. Pokud Vám bude prodloužena podpůrčí doba, tak Vám samozřejmě bude doplacena nemocenská zpětně. Pokud však Vám nebude podpůrčí doba prodloužena, vzniká vážný problém, protože Vám nebude zpětně nic doplaceno a měla byste zároveň být vedena na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, abyste nebyla dlužna na zdravotním pojištění a byla Vám doba započítávána do nároku na starobní důchod. Doporučuji, abyste usilovala na OSSZ, aby Váš případ řešili přednostně, vzhledem k situaci, která může nastat. Případně Vám doporučuji, abyste se v říjnu zaregistrovala na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

 

S pozdravem Václav Krása