Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prodloužení výplaty nemocenské

Autor Petra
Předmět prodloužení výplaty nemocenské
Dotaz Dobrý den, dnes jsem byla u posudkového lékaře z důvodu mé žádost o prodloužení výplaty nemocenské.Posudkový lékař mi tuto žádost zamítl s doporučením,abych si zažádala o invalidní důchod - 3.stupeň. Již 11 měsíců se léčím s rakovinou a bohužel zatím léčba není úspěšná,výsledky ukazují progresi na což mi byla změněna chemoterapie.Jestli tato chemoterapie zabere bude patrné až v lednu nebo v únoru příštího roku z vyšetření CT. Z tohoto důvodu,že léčba stále trvá jsem na příslušné OSSZ zažádala o prodloužení výplaty nemocenské.Ta to žádost mi byla zamítnutá s vysvětlením od posudkového lékaře,že mé zdravotní výsledky nebudou dostatečně příznivé,abych za rok nastoupila do zaměstnání a že stejně za rok by mě musel poslat do invalidního důchodu,tak proto žádost zamítá.Když jsem oponovala,že s tím nesouhlasím,že nikdo nemůže vědět co bude za rok ,bylo mi řečeno,že dávka je nenároková. Prosím o radu,má cenu se proti rozhodnutí lékaře odvolávat a pokud ano,jak mám formulovat odvolání ? Děkuji za odpověď Petra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

domnívám se,l že má cenu se odvolat, protože, pokud je Váš zdravotní stav takový, že Vám neumožňuje nastoupit do zaměstnání, tak byste měla mít prodlouženou dobu na nemocenské dávky. Nemocenské dávky se mohou vyplácet až 720 dní. Po té byste každopádně měla požádat o ID III. stupně.

Pokud jde o formulování odvolání, tak se domnívám, že by bylo nejlépe se odvolat k OSSZ s tím, že musíte poukázat na to, že Váš zdravotní stav je pořád komplikovaný. je to jediné rozumné řešení a než Vám bude přiznán důchod, tak byste měla pobírat nemocenské dávky.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji